Oprawki okularów korekcyjnych – jak wybrać odpowiedni model oprawek?

Oprawki okularów korekcyjnych – jak wybrać odpowiedni model oprawek?

Okulary korekcyjne to nieodłączny element codziennego wyglądu osób, które na co dzień zmagają się z wadą wzroku. Ich głównym zadaniem jest korygowanie wad wzroku, które zostały wykryte przez lekarza okulistę. Wybór odpowiednich oprawek okularowych nie jest jednak łatwym zadaniem, ponieważ musimy zwrócić uwagę na kwestie takie jak kształt, rozmiar, a nawet kolor wybranego przez nas modelu. Jak więc dopasować odpowiednie okulary korekcyjne, które nie znudzą nam się po tygodniu? Sprawdźmy!

Okulary korekcyjne – kształt

Kształt okularów zależy przede wszystkim od naszych osobistych preferencji, ale również od kształtu naszej twarzy. Okulary solano powinny być dopasowane tak, aby tworzyły minimalny kontrast z naszymi naturalnymi rysami twarzy. Istnieje pewna niepisana zasada, która mówi, że osoby posiadające twarz kwadratową o ostrych rysach powinny postawić na oprawki delikatnie zaokrąglone, które złagodzą wygląd naszej twarzy. Odwrotnie natomiast w przypadku osób o twarzy okrągłej lub owalnej. Tym osobom poleca się wybór opraw okularowych wykonanych na kształt kwadratu lub aktualnie modnego kociego oka, który optycznie wyszczupli delikatnie pyzatą twarz. Pamiętajmy jednak, że ostateczny wybór powinien odpowiadać przede wszystkim nam samym, a nie stworzonym przez znawców mody i wyglądu zasadom.

Okulary korekcyjne – szkła

Okulary korekcyjne powinny posiadać szkła korekcyjne o dopasowanych do naszych potrzeb parametrach. Tylko wtedy będziemy mogli komfortowo i bezpiecznie wykonywać codzienne czynności takie jak jazda autem czy wykonywanie zadań w pracy. Zarówno solano okulary męskie jak i okulary damskie powinny posiadać szkła dopasowane do naszych potrzeb. Szkła korekcyjne mogą posiadać specjalną powłokę antyrefleksyjną, która zdecydowanie przyda się osobom, które większą część dnia spędzają na pracy przed komputerem, laptopem lub telefonem komórkowym. Powłoka ta chroni nasz wzrok przed promieniowaniem światła niebieskiego, które w nadmiarze może mieć niekorzystny wpływ na stan naszego zdrowia.