Oprawy okularowe ze szkłami korekcyjnymi – jak wybrać odpowiedni model?

Oprawy okularowe ze szkłami korekcyjnymi – jak wybrać odpowiedni model?

Okulary korekcyjne to nieodłączny element każdej osoby, która posiada wadę wzroku. W zależności od rodzaju wykrytej przez okulistę wady wzroku, należy dopasować odpowiednie szkła korekcyjne, które będa korygować daną wadę. Oprócz odpowiednich szkieł, należy również zwrócić uwagę na kształt opraw okularowych oraz materiały, z którego zostały one wykonane. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko odpowiednio dobrany model okularów pozwoli nam na komfortowe i prawidłowe widzenie w każdej sytuacji. Na co więc zwrócić uwagę podczas wyboru okularów korekcyjnych?

Szkła korekcyjne – z dodatkową powłoką czy bez?

Szkła korekcyjne, inaczej zwane soczewkami, stanowią główną część każdej oprawy okularowej. To dzięki nim możemy wyraźnie widzieć, a dodatkowe pokrycie specjalnymi powłokami stanowi nieopisaną ochronę naszych oczu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Do dyspozycji klientów dostępne są szkła z powłoką antyrefleksyjną, która chroni nasz wzrok przed działaniem światła niebieskiego lub szkła fotochromowe tak jak w soczewki essilor. Szkła z antyrefleksem są szczególnie polecane osobom, które spędzają większą część dnia przed ekranem komputera, ponieważ to właśnie ekrany urządzeń elektronicznych są źródłem światła niebieskiego, które w nadmiarze może prowadzić do wystąpienia poważnych problemów zdrowotnych. Z kolei szkła fotochromowe docenią osoby, którym zależy na odpowiedniej ochronie oczu przed promieniami słonecznymi, które w wielu momentach mogą ograniczać naszą widoczność. Parametry szkieł dobierane są przez okulistę lub optyka, odpowiednio do posiadanej przez nas wady wzroku, dlatego o ten aspekt nie musimy się martwić. Wystarczy zaufać profesjonalistom!

Kształt oprawek okularowych – wyraźny kwadrat czy zaokrąglony dół?

Kształt oprawek okularowych należy dobrać odpowiednio do kształtu naszej twarzy. Zgodnie z tą zasadą osoby, które posiadają twarz w charakterystycznym, kwadratowym kształcie, powinny skupić się na modelach delikatnie zaokrąglonych, które złagodzą ostre rysy twarzy. W przypadku osób o twarzy okrągłej, warto wybrać okulary w kształcie kociego oka lub kwadratu tak jak w przypadku oprawek liw lewant, które w ostatnim czasie są chętnie wybierane przez klientów!