Negatywne działanie światła niebieskiego – czym jest i jak się przed nim bronić?

Negatywne działanie światła niebieskiego – czym jest i jak się przed nim bronić?

Światło niebieskie emitowane jest przez ekrany urządzeń elektronicznych, z których korzystamy każdego dnia. Mało kto ma jednak świadomość, że nadmiar światła niebieskiego może mieć negatywne skutki nie tylko dla naszych oczu, ale również ogólnego stanu zdrowia. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom powstały okulary do komputera, które chronią nasz wzrok przed wiązkami światła niebieskiego, a wszystko to za sprawą soczewki blue control. Na czym polega jej działanie? Czy światło niebieskie faktycznie negatywnie wpływa na stan naszego zdrowia? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w artykule poniżej!

Światło niebieskie – wpływ na organizm

Jak już wspomnieliśmy, światło niebieskie emitowane jest przez każdy ekran urządzeń elektronicznych. Jego nadmiar ma negatywny wpływ nie tylko na nasz wzrok, ale również na cały organizm. Dlaczego? Wielogodzinne patrzenie się w ekran komputera czy telefonu sprawia, że nasz mózg odbiera fałszywą informację na temat dobowego rytmu dnia, co prowadzi do wielu zaburzeń. Długotrwała ekspozycja na promienie światła niebieskiego prowadzą do zaburzeń snu, pogorszenia jakości snu, częstych bólów głowy, migren, a nawet wahań nastroju i zaburzeń depresyjnych. Dlatego dla osób, które są szczególnie narażone na jego działanie, zaleca się zainwestowanie w okulary wyposażone w szkła z antyrefleksem.

Okulary do komputera – szkła z antyrefleksem

Okulary do komputera, które posiadają specjalistyczne szkła blue control, polecane są każdej osobie, która każdego dnia spędza wiele godzin na pracy przed ekranem laptopa, komputera czy innego urządzenia elektrycznego. Szkła z antyrefleksem mogą być szkłami korekcyjnymi lub tzw. zerówkami. Zerówki to okulary, które nie posiadają szkieł korekcyjnych i wykorzystywane są przez osoby nie posiadające żadnych wad wzroku. W przypadku okularów ze szkłami korekcyjnymi, wystarczy poprosić w salonie optycznym o wzmocnienie szkieł specjalną powłoką antyrefleksyjną. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasze oczy i organizm są bezpieczne.